
In mijn eerste blog over onze vrijwillige quarantaine vertelde ik al iets over het thuis lesgeven. De eerste week verliep prima. Macy kon met haar schoolwerk prima uit de voeten. Bentley had zijn weekkaart en de uitgeprinte werkjes die ik gevonden had. Macy vond deze ook wel erg interessant dus ik ben voor haar ook op zoek gegaan naar wat leuke dingen waarin ze dan kon variëren als “vrij werk” zoals ze het zelf noemt.

Online ondersteuning
Naast de liedjes van de dag die de juffen van groep 1 delen zijn er inmiddels ook voorleesverhaaltjes, knutselvlogs en de gymjuf stuurt elke dag een beweegchallenge.
Dus we kunnen hier flink mee uit de voeten! Vooral de beweegchallenges zijn erg leuk nu het weer wat meer mee zit. Lekker buiten spelen in de tuin en bewegen.
We videobellen met de juffen en dat vinden de kinderen erg leuk. Ze missen hun juffen enorm merken we! Zo ook de vriendjes en vriendinnetjes, die we hier regelmatig videobellen. Maar 2 kleuters die videobellen, dat gaat hier best geinig. Vooral Macy, ze wil heel graag bellen en haar vriendinnetjes zien! En dan ziet ze ze en word dan erg verlegen. Gaat zacht praten en weet niet zo goed wat ze moet zeggen. Gelukkig is ze hier niet de enige in en hebben we met de moeders onderling zo onderhand een gezellig kringgesprek. Ik merk dat dit haar wel erg helpt, toch even contact met vriendinnetjes, ze kan niet wachten tot ze weer op school samen mogen spelen!


Kinderen onderling
Natuurlijk is het hier niet de hele dag een gezellige boel en zijn er ook genoeg ruzies. Maar het lijkt dat ze steeds meer begrijpen dat ze het samen moeten doen en dus liever zijn voor elkaar. Harvey vind het fantastisch dat zijn broer en zus thuis zijn, want hij krijgt onwijs veel aandacht en er word veel ondernomen. Ze bouwen samen met de duplo, ofwel zij bouwen en hij gooit het dan weer om.
Er begint een soort van ritme, langzaam aan te komen.

Leuke dingen doen
Ja het is natuurlijk van maandag tot vrijdag nog steeds schooldag, maar wij zitten niet elke dag om half 9 al klaar voor de les. Hebben nog steeds geen strak schema, sorry not sorry. De kinderen mogen gewoon uitslapen, als ze dit willen en we beginnen sommige dagen gewoon lekker in pyjama. We nemen tussendoor wat meer pauze om samen te spelen, bakken een taart of cupcakes, spelen een leuk gezelschapsspelletje en spelen vooral ook veel buiten. Ik kijk vooral naar wat ze willen op een dag en speel in op deze behoefte. Macy heeft wel haar “verplichtingen” maar als ze de ene dag meer van het rekenen doet en de andere dag meer taal, dan is dat ook gewoon prima. We kijken er meer naar dat het op een week af is en niet op het per dag allemaal klopt.

Buiten spelen en sporten
Normaal gesproken gaan de kinderen elke week naar zwemles en kickboksen samen en zit Macy ook nog op hockey. Een drukke sportweek dus. Nu blijft daar niets van over. Ook buiten spelen gebeurd hier dagelijks. Lekker met de kinderen uit de straat gezellig samen spelen. Voor de deur hebben we dan ook een klein speeltuintje waar altijd volop gebruik van word gemaakt. Nu zijn wij daar niet meer te vinden. Het speeltuintje is een risico geworden en gelukkig hebben we een grote tuin waar we nu enorm blij mee zijn. Zo kunnen we toch elke dag nog buiten spelen.
Vanuit mijn dansschool heb ik verschillende dansjes doorgestuurd gekregen, zodat ik zelf ook actief kan blijven. Macy vind dit erg leuk, dus we dansen gezellig samen.
Sociale contacten
Ik ben op dit moment wel erg blij dat ik in een “vitale sector” werk en voor mij het werken gewoon doorgaat. Even afstand nemen van het mama zijn en toch even wat voor jezelf doen. Vooral het sociaal contact met vriendinnen en familie mis ik, dus dat ik op mijn werk onder de mensen ben doet mij dan ook erg goed. In het verpleeghuis waar ik werk mag steeds minder visite komen, alleen vrijwilligers zijn naast personeel nog welkom. Als welzijnsmedewerker ben ik altijd al van het dingen ondernemen met de mensen en het “gezellig” maken van elke dag. Dus dit staat nu erg hoog in het vaandel en hier kan ik mijn creativiteit wel in kwijt op mijn werkdagen.
Ook week 2 komen we nog wel door.. Nog 1 week te gaan, of niet?
Wat heerlijk dat de kids zo zichzelf mogen/kunnen zijn. Super dat ze keuzes mogen maken en lekker uit mogen slapen.
Vind deze mama ook helemaal niet erg dat ze uit willen slapen😅😃
😘